Im chłodniej tym chętniej go zakładamy. Z zakorzenionego naszego myślenia wynika, że sweter ma nasz ogrzewać. Ale czy tak do końca jest? No właśnie nie, rynek zalewa nas swetrami sztucznymi wykonanymi z poliestru, akrylu. Dlatego warto czytać metki, i zwracać uwagę co na nich jest napisane. Jeśli chcesz aby był ciepły to niech zatrzymują ciebie metki na których jest podany skład procentowy , a najwyższy jego skład niech zajmuje t surowiec zwierzęcy, czyli: wełna, angora, moher, kaszmir, alpaka czy wełna merynosów.
Nie każdy lubi zakładać swetry. I nie dziwi mnie to, gdyż powodów noże być wiele by unikać go. Bo gryzą, szybko się niszczą, bardziej o nie trzeba dbać, bo pogrubiają, bo … Na gryzienie jest płyn, pranie w ręku można potraktować jako aerobik, a pogrubianie to kwestia dobrania dobrego fasonu i wzoru dla siebie. I przy tym chciała bym się zatrzymać na chwilę, tak by pomóc rozwiązać Tobie trochę ten problem.
Fasonów i wzorów jest jak sami wiecie mnóstwo, od codziennych po eleganckie wędrując przez klasyczne swetry , golfy, kardigany. Z swetrami jest tak jak z pozostałą częścią garderoby. Zasady są te same. Oprócz tego jest jeszcze kilka. Im grubszy splot tym większe pogrubienie. W golfach najlepiej będą wyglądać Panie szczupłe i o wąskich ramionach. Czym większy wzór, to również tym większe powiększenie optyczne.