Za oknem pojawiła nam się polska złota jesień, która zachęca nasz do noszenia płaszczy. Kończąc przegląd  płaszczy jesiennych pod kątem doboru do sylwetki, dziś propozycje dla figury Y, H, I. Czyli coś dla wysokich, lub z słabo zaznaczoną talią, oraz szerszymi ramionami.

Jeśli  nie wiesz jaką masz sylwetkę zapraszam do rozwiązania testu TUTAJ,  ułatwi Tobie dobór płaszcza. Jeśli nie widzisz się w literce Y, H,I, a twoja sylwetka ma wyraźnie wciętą talię, lub szerokie biodra, a może wystający brzuch? Zapraszam do pierwszej części wpisu o płaszczach TUTAJ.

SYLWETKA  Y

Sylwetka Y to piękne szczupłe nogi, wąskie biodra i szersze ramiona. Taka budowa w efekcie daje  dysproporcje sylwetki. Góra sylwetki może się różnić nawet o dwa rozmiary od dołu.

Aby jeszcze bardziej nie podkreślać szerokości ramion, rezygnujemy z pagonów, bufek, szerokich klap. Szerokie ramiona zrównoważymy wybierając płaszcze rozszerzane na dole, o wiązaniu szlafrokowym, z dużymi kieszeniami. Takie które przyciągną wzrok ku dołowi.  Również rękaw raglanowy, optycznie skróci szerokość ramion.  Jest to fajna propozycja płaszcza na jesień

buraczkowy Mbym, pepitka czarna Pinko, granatowa faktura Mango, zebra Mango, faktura Mango, pepitka Only,

SYLWETKA H

Sylwetka ta ma słabo zaznaczoną talię, brakuje jej kobiecych krągłości. Czasami też z tego względu nazywana jest chłopięcą, czego nie lobią. Wystarczy dobrać odpowiednie fasony i zastosować grę kolorów i sylwetka od razu zmieni swoje kształty. Atutem  sylwetki są często szczupłe nogi, które należy eksponować.

Jeśli brakuje lekkości sylwetce, to sięgnij po fasony, które mają asymetrie, skośne linie, nieregularne kołnierze, wiązania, wzory geometryczne. Wszystko to Tobie będzie sprzyjać. Masz ładne nogi, skup na nich uwagę, odsłoń je, założ ponczo, lub oversizowy płaszcz.

popielaty Kiomi, niebieski MissSelfridge, winny Mint&Berry, czarny Silvian Heach ,

,żółty NafNaf,

SYLWETKA I

Kiedy patrzymy na tą sylwetkę, mamy wrażenie długaaa. To prawda, sylwetka jest wysoka, charakteryzuje się długimi nogami i rękoma. Przypomina często modelkę, można powiedzieć prawie idealna. No właśnie prawie, często ma problem z doborem długości ubrań.

Idealne dla tych Pań będą płaszcze o dwurzędowym zapięciu, podkreślające talie, czy też  jakimś charakterystycznym detalem. Jeśli nie chcesz aby płaszcz wyglądał jak z  młodszej siostry, zwracaj uwagę na odpowiednią długość rękawów.

bordowy Cream, grafitowy Pinko, granat Mango, cyjan Mango, popielaty mint&berry,