Zastanawiasz się jak łączyć szary kolor by nie popełnić fuax pas?

Zapraszam Cię na nowy odcinek ” Z czym łączyć kolor szary „.
📺 Poradnik znajdziesz na moim kanale YouTube. Daj znać w komentarzu jak łączysz szary.
Zacznij mnie subskrybować a com tydzień otrzymasz dawkę inspiracji modowo – ubraniowych.

Instytut Panton co roku wybiera kolor, który symbolicznie wyznacza wizualne trendy na kolejne 12 miesięcy. Kolor roku ustalany jest w drodze długiego i przemyślanego procesu. Wybory te uwzględniają styl życia i trendy branżowe.

Szarość kolorem roku 2021


W tym pandemicznym roku instytut wybrał dwa, a nie jak zwykle jeden kolor. Stało się jasne, że nigdy nie będzie jednego koloru, który mógłby wyrazić wszystko. Dwa kolory dają komunikat, że potrzebujemy siebie nawzajem. Kolorami 2021 roku są „uspokajająca szarość” oraz „słoneczna żółć”. Szary przypomina „stabilne betonowe fundamenty i spokojne kamieniste plaże”. Natomiast żółć komunikuje nadzieję, pozytywne myślenie i wiarę w lepszy czas w przyszłości. Tegoroczny wybór i jego uzasadnienie jest jasną odpowiedzią na to, czego ludzie na całym świecie najbardziej potrzebują


Dziś skupimy się na szarości. Czyli z czym ją łączyć by nie być jak szara myszka, a wyglądać stylowo, z klasą i spójnie. Kolor szary ma swoje odcienie, może być ciepły i chłodny. Oznacza to, że będzie zarówno pasować ciepłym, jak i chłodnym typom urody. Szary w swojej gamie kolorystycznej posiada takie odcienie jak min: antracyt, grafit, beton, srebrzysty, popiół, mineralna szarość, ołów, gołębi. Także każdy z łatwością odnajdzie swoją inspirującą głębię szarości.

Jak łączyć kolor szary


Szarość to klasyczny kolor – tak jak beż. Z tą różnicą, że szarość zamiast dodawać powagi odświeża. Stanowi też nieodzowny kolor przy budowaniu garderoby kapsułowej. Jest absolutnie najwdzięczniejszym i najbezpieczniejszym tłem dla innych kolorów.
Na szczególną uwagę zasługuje połączenie szarości z żółcią – zwłaszcza, że są w trendzie, ale też dlatego że pięknie ze sobą współgrają. Zarówno w wersji intensywniejszej jak i delikatniejszej. Naprawdę nie bez powodu te kolory są trendem w tym roku – szary i żółć – jak on i ona.


Ale szarość też ma swoje atuty w połączeniu z innymi – z bielą, granatem lub czerwienią uszlachetnia wizerunek. Jasna szarość w połączeniu z czerwienią to świetna alternatywa dla połączeń bieli z czerwienią, jeśli ktoś chce wyglądać mniej patriotycznie. Ciemna szarość jest świetnym zamiennikiem czerni, która jest trudnym kolorem dla wielu typów urody.
Pomimo, że szarość w większości odcieni jest przeciwstawnym kolorem do beżu i wielu kolorystów powie, że nie łączy się ich ze sobą to i tak te dwa kolory pięknie się ze sobą prezentują.


Szarość w towarzystwie różu staje się kobieca, zalotna, zmysłowa i romantyczna
A nasze ostatnio ulubione neony czy by tak przykuwały wzrok gdyby nie bohaterka drugiego planu szarość – która lekko powściąga ich krzykliwość ( zdjęcia )


Osobiście mam słabość do noszenia szarości, jest to jedno z moich ulubionych połączeń w szafie. Szary o różnych odcieniach nabiera szlachetności, klasy. To już nie tylko kolor dresów.

kolor dyplomacji


To również dystyngowany kolor dyplomacji. Dlatego często stosowany jest podczas spotkań negocjacyjnych? Podobno dlatego, ze kolor ten ma zdolności wyciszające emocje, włącza zdrowy rozsądek i myślenie 😉 W stylizacjach do pracy pięknie prezentuje się z błękitem
Mocniejszy charakter uzyskamy łącząc szarość z fuksją lub brodem.
Kompozycja czerń i szarość to nic oryginalnego. Wyrafinowany efekt możemy uzyskać wybierając odpowiednie faktury lub dodatki .

Mam nadzieję, że po obejrzeniu tego odcinka nie będziesz stać na szarym końcu tylko dasz się zaprosić do zabawy w szarej strefie cieni…odcieni ;-). Daj znać w komentarzu jakie jest Twoje ulubione połączenie kolorystyczne z szarym.