Dzisiaj postanowiłam przybliżyć Ci kolor żółty. Nauczę Cię jak wybrać odpowiedni odcień koloru żółtego do swojego typu urody. Podpowiem jak zestawiać ten kolor z innymi. Zdradzę kto najchętniej sięga po kolor żółty. Natomiast w jednym z odcinków wspominałam, że Instytut Phanton w tym roku m.in. nominował dwa kolory jako te w najgorętszych trendach a mianowicie- szary i żółty. Jeśli nie widziałaś video jak nosić kolor szary to zapraszam link do video: https://youtu.be/BrTxOJ7Lgxo

Jest to ten który dzieli narody i wywołuje skandale towarzyskie. No, żartuję, ale fakt, że do łatwych nie należy. Z jednej strony lubimy go bo kojarzy nam się z słońcem radością, optymizmem, a z drugiej strony unikamy tego koloru, ponieważ mamy trudności w dobraniu odpowiedniego odcienia do naszego typu urody. Mam nadzieję, że po obejrzeniu dzisiejszego odcinka uda mi się rozwiać Twoje wątpliwości i znajdziesz do swojej garderoby taki odcień żółci, który będzie wydobywał Twoje atuty i będziesz wyglądać w nim energetycznie. Zapraszam


Wśród odcieni żółtego znajdziemy … kanarkowy, bananowy, słonecznikowy o nasyceniu żonkili, miodu, kukurydzy, kaczeńcy, złota. Zaliczamy się też takie odcienie jak musztarda, ochra, stare złoto i tak można by wymieniać bez końca.

Jak dobrać kolor żółty.

Ale jak dobrać odpowiednią dla mnie? -zapytacie. Wystarczy, że sprawdzisz jaki masz typ urody. Jak to sprawdzić? Domyślam się, że nie brakuje w Twojej szafie przeróżnych chust. I jeśli posiadasz złotą i srebrną to świetnie. A może bluzki w tym odcieniu. Przyłóż je do twarzy. W którymś z tych odcieni Twoje oczy, cera nabierają blasku i promieniaja, przy innej matowieją, są jakby tłem dla chusty. Zdarza się, że to ten błysk który częściej nosimy i kiedy otrzymujemy wiele komplementów. Jeśli więc masz chłodny typ urody to dla ciebie jest srebro, natomiast dla ciepłego typu urody będzie złoto. Spójrz jaką wolisz biżuterię – jeśli nie masz chust- też jest to często wskazówka. Jej na pewno nie brakuje w Twojej szafie.


Cały fenomen tkwi w tym, że jeśli mamy chłodny typ urody to zakładamy kontrastową żółć, czyli ciepłe odcienie żółci, natomiast jeśli mamy ciepłą urodę wybieramy żółcie chłodniejsze. Warto to sobie zapamiętać, bo to jest taka podstawa. Ale mamy też różne rodzaje karnacji, mamy ciemną neutralną i jasną.

Ciemna karnacja i ta jest najmniej skomplikowana przy doborze koloru żółtego, bo jej pasują praktycznie wszystkie odcienie. Czy to będzie jasna żółć, pastelowa, lub musztardowa to zawsze będzie wyglądać korzystnie. Natomiast przy neutralnych karnacjach sprawdzać się będą kolory żywe, ale jaśniejsze odcienie żółci, tutaj sprawdzi się również musztarda, pod warunkiem, że dobrze ocenimy ciepło zimno. Do jasnych, bladych karnacji będą pasować odcienie ciemniejsze które dobrze skontrastują naszą urodę, dodadzą naszej cerze życia, co wyeliminuje efekt ziemistej, chorej cery.

Usta

Przeszliśmy przez karnacje i tonacje to jeszcze jeden aspekt związany z urodą. Dziewczyny kolor żółty lubi umalowane usta, w szczególności, kiedy mamy ten kolor blisko twarzy, a mamy blade usta. Makijaż ust również spowoduje unikniecie efektu wrażenia przemęczenia, dlatego pomadka jest bardzo ważna. I np. Ciepłe odcienie żółci lubią czerwień, chłodne fuksjową szminkę, a pastelowe żółcie delikatny róż. Tutaj już nie ma zasady kontrastu. Jeśli mamy intensywny żółty kolor to również wybieramy intensywną pomadkę, a jeśli delikatną żółć to delikatną pomadkę. W ten sposób unikniemy tego efektu zmęczenia.

Z czym zestawić kolor żółty:


Żółty to kolor, który łatwo łączy się z innymi kolorami. Świetnie wygląda w towarzystwie bazowych – bieli, czerni, granatu czy szarości. W takich zestawieniach żółć zostanie uszlachetniona.
Ciemniejsze odcienie np.. kukurydzy, żółtka jaja świetnie wyglądają w towarzystwie beży i brązów imbiru, orzechu włoski, oliwki czy zieleni mchu


Śmiało zestawiajcie świeże i jasne żółcie jak cytryna, która pięknie prezentuje się z jasnymi błękitami typu aqa, jasną fuksją, pudrowym różem czy maliną.


Żółty lubi kontrasty. Ciekawie wygląda w połączeniu z zielenią jak i niebieskim kolorem czy fioletem. Jeśli nie jesteś kobietą awangardową to pamiętaj by nie nadużywać różnych odcieni. Np. W 1 stylizacji 3 odcienie żółtego i 2 fioletu, może to być zbyt męczące dla oczu.


Kolor żółty należy do kolorów casualowych, dlatego w pracy warto stosować go jedynie jako dodatek, w akcesoriach np. pasek, torebka, apaszka, broszka. Pięknie się prezentuje w takiej sytuacji w otoczeniu różnych odcieni szarości – jak grafit czy gołębia szarość

Pamiętaj, że najważniejsze jest to co się dzieje przy twarzy. Zdradzę Ci pewien trik – jeśli nie do końca jesteś pewna czy to Twój odcień, a bardzo Ci się podoba ta żółta bluzeczka, sukienka… to możesz nałożyć – jedynie warto oddzielić go apaszką lub szalem w neutralnym kolorze i wtedy wszystko powinno grać.

Kto sięga po kolor żółty


Po kolory sięgamy często podświadomie i osoby, które często sięgają po żółty -są to osoby kreatywne, twórcze. Jeśli coś na danym etapie tworzymy np. jakiś kurs online to możemy mieć właśnie potrzebę koloru żółtego.

Nie bez powodu taksówki w Nowym Jorku są żółte, jest to kolor relacji i po ten kolor będą sięgać osoby, które zawierają chętnie nowe znajomości. Osoby, które mają duży zasób wiedzy również mogą chętnie sięgać po kolor żółty, jest to również kolor mądrości, ulubiony kolor Buddy i Konfucjusza – zapewne znasz żółte księgi mądrości. Jak żaden kolor pobudza do działania, poprawia nastrój i i zwiększa poczucie własnej wartości. Jednak na ten kolor powinny uważać osoby nerwowe, wpływa on negatywnie na nasz układ nerwowy i jeśli już jest pobudzony może jeszcze bardziej rozdrażnić – bo jest bardzo energetyczny.


Kochani to wszystko na dziś mam, nadzieję, że po obejrzeniu dzisiejszego odcinka jedynie żółte papiery będą Wam się kojarzyć podejrzanie -oczywiście żartuje. A mając to wiedzę, którą dziś przekazałam zaczniecie nosić kolor żółty i przywoływać wiosnę. Jeśli nadal nie wiesz to zapraszam do kontaktu ze mną i za pomocą analizy kolorystycznej ustalimy Twój typ urody i pokaże ci już osobiście jak obłaskawić ten wymagający kolor. Link: