Dni mamy krótkie, jest bardzo mało słońca, dla wielu osób ten czas jest najtrudniejsza pora roku, co  w konsekwencji może nas wprowadzać w obniżony nastrój. Nie ma co się dołować, tylko zapobiegać skutkom.

Otóż wiele badań naukowych pokazuje, że odzież wpływa na sposób myślenia i zachowania ludzi. Jako stylistka uwielbiam czytać badania naukowe zawiązane z zachowaniami i ogólnie, tu podzielę się jedną ciekawostką, a mianowicie: badaniu zostali poddani panowie gdzie większość panów deklarowała, że kolor nie odgrywa żadnej roli podczas oceny atrakcyjności płci przeciwnej, następnie dano do obejrzenia zdjęcia pań w czarnych, niebieskich, czerwonych, szarych i zielonych ubraniach. jednak niemal wszyscy za najatrakcyjniejsze uznali panie w czerwieni. Na nie skłonni byli także wydać najwięcej pieniędzy. Inną ciekawostką jest to, że według raportu P&G Future Fabrics, aż 70 proc. badanych deklaruje, że komfortowe ubranie daje im więcej energii do działania, a niekrępująca ruchów odzież u 62 proc. respondentów wyzwala większą pewność siebie.   

Wybranie odpowiedniego  stroju pomoże pomóc w utrzymaniu motywacji i koncentracji, a założenie czegoś specjalnego przełamać monotonię i poprawić nastrój. Warto zwrócić zwrócić uwagę, że w słowie „nastrój” kryje się jeszcze jedno słowo, mianowicie „strój”. a może nie bez powodu. W dzisiejszym odcinku przygotowałam kilka wskazówek, dlaczego warto sięgać w pochmurne dni po ubrania, które będą dodawały nam energii. Warto zwrócić zwrócić uwagę, że w słowie „nastrój” kryje się jeszcze jedno słowo, mianowicie „strój”. a może nie bez powodu.

Zajrzyj po więcej