Zamiast myśleć jak by było gdybym była królowo, wybierz ubrania w tym kolorze. Sprawią, że będziesz wyglądać szlachetnie jak wytrawne wino, od razu poczujesz się silniejsza i bardziej pewna siebie.

Burgund należy do odcieni czerwieni i jest najbardziej elegancki z tej gamy. Świetnie się sprawdza w materiałach o grubszej strukturze, ale ne jest gardzony w delikatnych np. atłasach jedwabiach.

 

Kolor ten jest zimnym odcieniem, dlatego idealnie sprawdzi się u pań o letnim bądź zimowym typie urody.  Uwaga, jeżeli nieumiejętnie założysz ten kolor, to możesz sobie dodać dobrych kilka lat. Burgund podkreśla cienie pod oczami.

 

Jak go nosić: Jest tak mocnym kolorem, że nawet jeden dodatek sprawi i  zostaniesz zauważona. Gdy chcesz mieć mocne wejście zdecyduj się na total look. Trzeba pamiętać, że jest to kolor wyrafinowany i nie lubi konkurencji w ubiorze i lubi dominować.

Lubi towarzystwo kolorów:

barw jesieni:butelkowa zieleń, brąz, wrzos, żółć musztardowa czy pomarańcz, dobrze czuje się z granatem.

barwy z swojej gamy kolorystycznej

 

zawsze dobrze wygląda z granatem, ale modne jest łączenie burgunda z lazurowym

 

Jeśli sama widzisz, że nie najlepiej wyglądasz w tym kolorze, to przy twarzy noś swoje kolory, a burgund niech króluje w dolnych partiach garderoby. Świetnie prezentuje się ten kolor w dodatkach, więc możesz postawić tylko na małe detale w tym kolorze.

 Zdjęcia: Pinterest