Komu pasuje żółć? Zawsze dobrze wyglądają w nim wiosenne typy urody, oraz osoby o śniadej karnacji. Jest to trudny kolor i wymaga starannego dobrania do skóry i kolorów włosów. Inaczej nie będzie nam pasował.

Kolor ten ma bardzo bogatą gamę odcieni. Wybrane ciepłe odcienie  żółtego to: kanarek, słomka, kukurydze, miód, słonecznik, żonkil, bursztyn, żółtko jaja, stare złoto, musztarda. W zimnych odcieniach żółtego spotkamy: cytrynę, limonka, lodowy żółty, banan. Im delikatniejsza karnacja tym delikatniejszy odcień żółtego dla siebie wybieraj.

Żółty dobrze łączy się z innymi kolorami i bardzo ociepla wizerunek. Natomiast należy do kolorów „casualowych” i nie sprawdzi się w pracy gdzie obowiązuje dress code. Ale zawsze można przemycić gdzieś w dodatkach.

Kolor lubi się łączyć z innymi kolorami. Chłodne żółcie fajnie współgrają  z czernią, szarością , granatem , bielą. Natomiast ciemne odcienie żółtego takie jak np. żółtko jaja, kukurydza, słomka lubi łączyć się z zielenią butelkową , oliwkową, brązami, wrzosem. Świeże odcienie żółtego, przepięknie się prezentują z błękitem, jasną fuksją, pudrowym różem, czę beżem.

Zobacz poniższe inspiracje połączeń żółtego, jakie przygotowałam dla Ciebie 🙂

zdjęcia pinterest.