Wiele osób często pyta się dlaczego zostałam osobistą stylistką, o moją drogę do stylizacji. Skąd się zrodził pomysł na bycie osobistą stylistką. Dziś zdradzę kilka kulis o osobie min. Postanowiłam się podzielić moją historią, dlaczego zostałam osobistą stylistką oraz jak pracuję. Zapraszam do obejrzenia w wersji video na kanale YouTube.

Od cyfr do stylizacji

Zanim zostałam osobistą stylistką byłam księgową, ale szybko się zorientowałam, że siedzenie przed komputerem to nie jest to co bym chciała robić. Porzuciłam wizję o karierze w świecie twardych finansów i rachunkowości na rzecz poszukiwania stylu wraz z Klientami. Pomimo, że są to dwa bieguny kierunków pracy to mają wiele wspólnego ze sobą
Np. W bilansie pomiędzy aktywami i pasywami zawsze powinna zachodzi równość. Tak samo jest z sylwetkami, chcemy mieć idealne proporcje tzw. “X” potocznie często nazywanym klepsydrą, to właśnie za pomocą ubioru możemy osiągnąć równość w proporcjach sylwetki
Kolejnym przykładam jest to, że jeśli nie mamy wystarczających wpływów na koncie to firma kuleje i trudniej jest mu pozyskać klienta. Tak samo dzieje się z ubiorem, jeśli nie jest on spójny z Tobą, czyli charakterem, jak również nie podkreśla Twoich kompetencji, wartości to trudniej nam jest zbudować relacje. Nie bez powodu jest nam tak znane motto “pierwsze wrażenie robi się tylko raz”.
Mogłabym tak przytoczyć jeszcze wiele przykładów. I pomimo, że ubiór to nie matematyka, nie ma co ukrywać, że korzystniej wyglądamy, kiedy wszystko na nas leży spójnie. Wtedy oko samo się zawiesza 😉

Osobista stylistka – zawód marzeń

Już wtedy wiedziałam, że ludzie są oceniani na podstawie ubioru, a miało to miejsce 7 lat temu. Pomimo, że mam wrodzony zmysł estetyczny to należałam do grupy osób gdzie ubiór zajmował mi bardzo dużo czasu. Poranne przebieranki potrafiły trwać godzinę czasu a nawet dłużej. Zastanawiałam się w ciągu dnia czy ja dobrze się ubrałam na spotkanie z klientem. Wynikało to przede wszystkim z nieznajomości swojej sylwetki, typu urody, jak również nadmiar ubrań posiadania ubrań stawiał duże wyzwanie. Dlaczego tym się dziele, bo wiem już z doświadczenia osobistej stylistki, że większość osób należy do tego grona co ja kiedyś należałam. Wtedy odkrywałam, że ubiór ma w sobie magiczną moc.

Postanowiłam zgłębić wiedzę kończąc dwuletnią szkołę stylizacji i projektowania ubioru w jednj w najstarszej szkole “studio sztuki”. Do tego ukończyłam liczne kursy z analizy kolorystycznej. Tak zaczęła się przygoda jako osobistej stylistki. Od 4 lat pomagam osobom zbudować własny styl.

Jak pracuję jako osobista stylistka

Moją rolą jest ukierunkowanie Ciebie w których formach ubraniach jest Tobie korzystnie, w jakich kolorach wyglądasz korzystnie, uporządkowanie własnego stylu, jak również wypracowanie nowych nawyków ubraniowych.
Ważne jest dla mnie poznanie drugiej osoby. Jego stylu życia, charakteru pracy, jak również osobowości i jakie ma aktywności. Na podstawie tego budujemy nowy styl.

Styl

Jako osobista stylistka pracuje na 6 stylach: naturalny (sportowy ), bon chic, kobiecy city ( biznesowy), glamoor i artystycznym. Do każdego klienta podchodzę indywidualnie, bo każdy z nas jest inny. Nie ma dwóch takich samych figur. Pomimo, że są szablony sylwetek, to wystarczy, że możesz mieć np.. niski wzrost, lub tylko krótszą szyje i już będą Tobie pasować inne fasony ubrań, niż osobie która jest wysoka i ma smukłą szyję. Być stylowym to nie tylko elegancja, to przede wszystkim indywidualność. Mieć swój styl to nie bać się pokazywać to kim jesteśmy, a ubranie świetnie nas wyraża. Ubranie jest językiem komunikacji, informacji dla odbiorcy.

Analiza kolorystyczna

Również z analizą kolorystyczną jest podobnie. Pracuje przy doborze na systemie 4 stopniowym potocznie zwanym 4 pór roku, jak również 12 stopniowym doborze kolorów, ale i 2-stopniowym z podziłem na ciepły i chłodny typ urody. Która metoda jest najlepsza? Każda jest doba. Wszystko zależ od osobowości. Jeśli jesteś osobą introwertyczną sprawdzać się będzie analiza 12-stopniowa, u ekstrawertyka 4-stopniowa. U osób, które lubią bawić się kolorem i je łączyć ze sobą będą sięgać po 2-stopniową.

Detox szafy i zakupy
Jako osobista stylistka powiem Ci, że możemy mieć wiele pięknych ubrań w szafie, ale te ubrania mogą być całkowicie nie Twoje. Tzn nie będą pasować do Twojej sylwetki, typu urody, czy też stylu życia. Ale możesz mieć również w swojej szafie taki chaos, że boisz się sama ja otworzyć. Dlatego wkraczam ja jako osobista stylistka do Twojej szafy po to by zapanowała w niej harmonia. Podczas mojej rewizji pozostają w twojej szafie ubrania te które będą Tobie służyć. Kiedy zaczynasz przygodę z nowym stylem zalecam do ograniczenia się 5 max 7 kolorów z swojej palety barw i do tego dwa wzory które są najbliższe Tobie. Może Tobie się wydawać mało, ale uwierz mi, że z 12 elementów garderoby można stworzyć zestawy na 27 dni. Nie będę ukrywać, że jest to dzień nie tylko pełen pozytywnych wrażeń ale również niezłej gimnastyki. Wszystkie nowo stworzone stylizacje są fotografowane a po spotkaniu otrzymują ode mnie lookbook
W moim doświadczeniu osobistej stylistki nie zdążyło mi się aby wśród moich klientów podczas przeglądu ubrań powstały dwie takie same garderoby.
Po wcześniejszym sporządzeniu listy z brakującymi ubraniami idziemy na zakupy. Wybieramy te rzeczy, które będą pasować do tych co wiszą w szafie jak również do nowo zakupionych. Dla mnie najważniejsze jest wykorzystanie jednej rzeczy na wiele sposobów
Czy podczas tych spotkań z osobistą stylistką można zbudować nowy styl?
Praca ze stylem jest procesem. Im bardzie jesteś otwarta na zmiany i zaangażowana w proces tym efekt jet większy. Ja jako osobista stylistka jestem twoim przewodnikiem, daję Tobie wskazówki, pomagam wyjść z dotychczasowego schematu ubioru, przełamać przekonania, ale to od Ciebie zależy, czy chcesz osiągnąć efekt zmiany. I być w tym konsekwentną.

W mojej ofercie znajdują się usługi: analiza stylu i sylwetki, analiza kolorystyczna, detox szafy, zakupy, trener ubioru, konsultacje wizerunkowe jak również warsztaty dla kobiet. Z każdej usługi można skorzystać pojedynczo jak również kompleksowo. Często moi klienci potrzebują głębszej zmiany, dlatego współpracuję z makijażystką, fryzjerem, coachem, psychodietetykiem, czy trenerem personalnym.

Zachęcam Cię do kontaktu , bo to naprawdę niezapomniana przygoda na całe życie. A na lato przygotowuje fantastyczne pakiety usług w okazjonalnych cenach, lecz limitowanych ilościach. Napisz a się przekonasz: kontakt@chrzanowskaubiera.pl

Do usłyszenia

Twoja osobista stylistka

Ela Chrzanowska