Jak realizować postanowienie wezmę się za siebie, jak wprowadzić pozytywne zmiany do swojego ubioru, i gdzie szukać motywacji. Jako osobista stylistka dzisiaj opowiem jak skutecznie, w zaledwie kilku krokach dokonać pozytywnej zmiany w ubiorze.

 

Zapraszam na nowy odcinek na kanale YouTube:

 

Ile razy obiecałaś sobie wezmę się za siebie, zacznę lepiej się ubierać lub zadbam o swój wizerunek? Domyślam się, że nie raz brzmiało tak jedno z Twoich postanowień noworocznych. Wiem, mamy środek lata a ja wyskakuję z postanowieniem noworocznymi, które dawno poszły w zapomnienie. Bo nie mam czasu, bo mam mnóstwo pracy, bo nie mam pieniędzy na nowe ubrania a zadbanie o siebie dużo kosztuje, – znasz to pewnie dobrze, ale jak to mówią – albo masz wymówki albo masz wyniki.

Nie jestem tu po to, aby wytykać Tobie co udało się osiągnąć, a czego nie, lecz zmotywować do pozytywnych zmian, zwłaszcza w tym na czym się znam czyli zewnętrznym wizerunku. I jeśli zapaliła się Tobie czerwone lampka w głowie, że miałaś takie postanowienie, to bardzo dobrze – mamy jeszcze parę miesięcy do końca roku – zdążysz je zrealizować jeśli od dziś zaczniesz pracować nad zmianą ubioru. To uchroni cię przed porażką, poczuciem winy, że nic nie zmieniłeś i wyglądasz tak jak wyglądałaś i ja Ci chcę w tym pomóc, dlatego poruszam ten temat w okresie letnim, bo wtedy mamy więcej energii i jesteśmy bardziej otwarci na zmiany, dlatego mówię “ogarnij swój strój” Dzisiaj opowiem jak skutecznie, w zaledwie kilku krokach dokonać pozytywnej zmiany w ubiorze.

Po pierwsze, po co Ci ta zmiana w ubieraniu się
Może chcesz się poczuć bardziej pewnie siebie, może chcesz wyglądać atrakcyjniej lub w pracy chcesz sprawiać lepsze wrażenie a może poznać chłopaka/ dziewczynę? U każdego będzie to inny powód do zmiany. Inny ubiór wybieramy do pracy czy na randki. Świadomość co nas motywuje do w metamorfozy pozwoli skupić się na jednej sferze i łatwiej podążać do określonego celu. A każda zmiana na lepsze wpływa na wysokie poczucie wartości.
Jak chcesz wyglądać

Ubrania są językiem informacji, mówią o nas bardzo dużo. Otwórz swoją szafę i pomyśl co dotychczasowe ubrania mówią o Tobie. I przy okazji jak już masz otwarta szafę to pozbądź się Tych ubrań, które Tobie nie służą. Np. Może chodzisz w ubraniach z czasów studenckich do pracy, pomimo że masz dawno ten etap za sobą i jesteś postrzegany jak wieczny student. Albo zdarza Ci się pójść na randkę w legginsach, bo jest ci wygodnie a na spotkaniu dziwisz się, że facet po 10 minutach musiał wrócić, bo zapomniał wyjść z psem. Wygodne to może być łóżko, a na randce ma być efekt – efekt wow. Czy nie na tym Ci zależy?
Pomyśl, jak chcesz wyglądać po zmianie? co ubrania maja mówić o Tobie po osiągnięciu celu. Pomyśl jakie cechy chcesz podkreślać, jakie atuty wydobyć, co Ci gra w duszy – romantyzm, luz, profesjonalizm, schludność, lekka doza szaleństwa a może nonszalancji?

Gdzie szukać pomocy

Dziś źle wygląda ten kto nie chce wyglądać dobrze. W dobie Internetu otrzymujemy dużo wiedzy, inspiracji i każdy może być świetnie ubrany. Ale jak mamy za dużo informacji łatwo też jest się pogubić. Dlatego warto sobie wyszukać 1 – 2 osoby – jako autorytety, które dzielą się swoją wiedzą na temat ubioru, może to być blog kanał YouTube lub Fanpage. Po za Internetem również znajdziecie mnóstwo dobrych rad- może być to książka lub spotkania organizowane przez specjalistów z ubioru czy warsztaty. Ja ze swojej strony zapraszam Ciebie na stylowe warsztaty dla kobiet 19 września w Warszawie jak się zapisać? Więcej informacji znajdziesz znajdziesz tutaj 🙂

Poszukaj również 2 – 3 osoby ze świata show-biznesu czy biznesu, które mają podobną sylwetkę i których styl Cię inspiruje i czerp z ich stylizacji. Zacznij ich obserwować, podpatrywać i wybierać to co jest Ci bliskie i najchętniej byś też ubrała. Dlaczego mówię 2 – 3 osoby, bo tak lepiej dookreślisz swój styl. Nie łap się za ikony mody, które nie są Ci bliskie. Pamiętaj styl a nie moda. Np. jeśli ja bym chciała poprawić swój ubiór na randki to bym się inspirowała się Monicą Bellucci a nie Victorią Beckham. Ale jeśli jesteś mężczyzną i chcesz poprawić swój wizerunek na randki to David Beckham się bardzo dobrze sprawdzi. Jak sam często powtarza “styl nie powinien zajmować dużo czasu” i świetnie mu to wychodzi. W jego stylizacjach widzimy, męskość, nowoczesność, ale i klasykę z lekką nonszalancją. Jest to kolejny krok, który pozwoli zrealizować Ci postanowienie „wezmę się za siebie.

 Praktyka czyni mistrza

Od samego zgłębiania wiedzy, inspirowania się różnymi osobami oraz marzeniami o fajnym wyglądzie zmiana się nie zadzieje. Wiem, możesz mieć obawy, przyzwyczajenia, ale uwierz mi, nic Cię tak nie przybliży do nowego wizerunku jak praktykowanie nowych nawyków. Dlatego weź sobie wolne popołudnie i pójdź a sam lub z osobą życzliwa, ale bardzo obiektywną do sklepów i przymierzaj ubrania. Obserwuj siebie i zobacz, kiedy Ci się zaświecą oczy. Pamiętaj, że nie musisz kupować. Zmiana stylu ubierania jest procesem i wypracowaniem nowych nawyków ubraniowych wymaga czasu. Ale jak już zaczniesz wprowadzać je w życie to będziesz widziała i zachwyt w oczach innych. Pamiętaj też, że jak mawiała Coco Chanel: “Zawsze wyglądaj tak jak byś miała spotkać miłość swojego życia albo najgorszego wroga”
Przekazałam 4 wskazówki jak samodzielnie zrealizować postanowienie “wezmę się za siebie” Teraz wszystko w Twoich rękach.
Oczywiście będzie mi szalenie miło jak wpadniesz na warsztaty.

Do usłyszenia

Ela chrzanowska

osobista stylistka