Okres urlopowy to czas kiedy mamy różne przemyślenia odnośnie siebie. Często chcemy poprawić swoją atrakcyjność. Również w swojej pracy spotykam klientki, gdzie po zadaniu pytania czy czujesz się atrakcyjnie w ogólnym pojęciu słyszę odpowiedź nie. Niejednokrotnie wydaje nam się, że jeśli ładnie się ubierzemy to będziemy atrakcyjne. Otóż tak się nie dzieje. Ubrania są świetną przyprawą, dopełnieniem w ogólnym pojęciu atrakcyjności. Dlatego dziś o kobiecej atrakcyjności i 4 moich spostrzeżeń, które na nie wpływają. Są to też moje doświadczenia z którymi dzielę się z moimi klientkami, od razu zaznaczę że nie da się tego tematu wyczerpać w jednym odcinku.

W jaki sposób o sobie myślisz

Według mnie takim głównym czynnikiem, który wpływa na atrakcyjność, są nasze myśli, co o sobie same myślimy. Jeśli myślisz o sobie np., że nie jesteś wystarczająco dobra, że koleżanki są ładniejsze, że brzydka, stara, zaniedbana, że słabsza albo zdarza ci się czasami pomyśleć, że jesteś idiotką albo głupia, bo popełniłaś błąd. Możecie napisać w komentarzu co czasami myślicie o sobie. Tylko to nie tędy droga. Jest powiedzenie “myśli stają się rzeczywistością” Otaczając się negatywnymi myślami na swój temat, zaniżamy swoją atrakcyjność. Dlatego warto zwracać się do siebie czule i z miłością zamiast dowalać sobie. Dla przykładu podam moją ostania sytuację związaną z relacją. Nieświadomie popełniłam błąd, pewna emocja sparaliżowała mnie i relacja się zakończyła. Kilka lat temu bym nazwała się że jestem beznadziejna głupia itd. W konsekwencji pogorszyło by mi to nastój. Dziś powiedziałam do siebie: popełniłam błąd, jestem człowiekiem, wyciągnęłam wnioski, ale nadal czuje się atrakcyjną i wartościową kobietą.

Własne zasoby

Zajęcie się swoim życiem. Ważne życie to atrakcyjne życie. Ja swoje życie nazywam ogrodem lub królestwem. I mój ogród jest najważniejszy, moja praca, codzienność, zainteresowania, rozwój, W ten sposób sprawiam, że jestem atrakcyjna, nadaje wartość i znaczenie sobie. Nie ma nic piękniejszego niż zajęcie się własnym królestwem i przestanie się porównywać z innymi kobietami. Gdy lubisz swoje własne życie, to co robisz od tych najmniejszych czynności po największe, od pieczenia ciasta po zabawę. Dbasz o swoje życie to wtedy nadajesz wartość samej sobie. To Ty dajesz światu informację czy lubisz swoje życie, w taki też sposób postrzegają Ciebie inni.

Dla mnie takim przełomowym momentem było to, kiedy zrozumiałam, że nigdy nie będę dla wszystkich atrakcyjna i nie muszę udowadniać swojej atrakcyjności. Coś wewnątrz mnie pękło, puściło napięcie. Od tamtego momentu są przy mnie osoby dla których jestem bardzo atrakcyjna. Warto jest zaakceptować to, że nigdy nie będziesz atrakcyjna dla wszystkich

Piękno

Nie powiem, że nieważne jak wyglądasz, że liczy się tylko to co masz w swoim wnętrzu. Bo to nie jest prawda. Każda kobieta ma swoje piękno. Dla mnie przełomowym momentem było to, kiedy przestałam porównać się z innymi kobietami. W tych porównaniach zawsze byłam słabsza i gorsza. Zaczęłam pracować i dbać o to co mam, wszystkie niedoskonałości poszły w zapomnienie. A za tym zadbaj o swoje piękno.

I tak ubrania to nasza druga skóra, którą pokazujemy światu, to w jaki sposób wyrazimy się za pomocą ubrań, tak nas odbierają inni. Dlatego, zachęcam ciebie już dziś, abyś pozbyła się tych ubrań, które Tobie nie służą, nic nie dają. Wyrzuć te ubrania, które są za małe lub nie pasują. Jeśli masz z tym problem z przyjemnością Tobie w tym pomogę. Zachęcam również do obejrzenia filmiku “nie trzymaj trupa w szafie” link znajdziesz w opisie. Możesz mieć tylko 12 ubrań, ale czuj się w nich świetnie i może tu być dres ale z jakiegoś fajnego materiału czy Twoim ulubionym kolorze, ale nie powyciągany. Tak jak już wcześniej wspomniałam każda kobieta kryje w sobie piękno i ty to masz bez względu na wiek czy wagę możesz wydobyć to atrakcyjność małymi prostymi ruchami. Np. za pomocą dekoltu, spódnicy, fryzurą, szminka na ustach, czasami mocniejszym lub delikatniejszym makijażem lub kropla perfum. Zachęcam Was do poeksperymentowania.

Na piękno również wpływa odżywianie się. Jeśli jesteś ciągle na nowej diecie to nie katuj się, zacznij się odżywiać z miłością do siebie, jedz świadomie dawaj swojemu organizmowi to co mu służy. Kolejny temat to ćwiczenia fizyczne – ruch, to również jest dbanie o swoje ciało i nie chodzi o to by wyciskać siódme poty, tylko zadbanie o to w co jesteś wyposażona.

Żeńska energia

Na atrakcyjność również wpływa nasza żeńska energia. Szczególnie w relacjach damsko męskich. Często moje klientki, chcą wyglądać atrakcyjnie dla swoich partnerów. Super, tylko zapominają o swojej kobiecej energii, która wpływa na atrakcyjność. Kobieta w żeńskiej energii wystarczy, że jest i nie mam tu na myśli, że ma leżeć i pachnieć. Dlatego tak ważny jest kontakt wewnętrzny ze sobą. Kiedy kobieta jest atrakcyjna jest magnesem . Ma: dystans, utrzymuje lekkość, jest radosna, jest byciem, otwiera się na doświadczanie i otrzymywanie. 9+To nie Ty jesteś tą która zabiega, stroszy piórka, wiecznie ma na coś zasłużyć, walczy. Dlatego warto zrobić krok w tył i pozwolić zaistnieć swojej kobiecości. Zadbaj o swoje wnętrze, o swój ogródek, a także o swoje piękno, jednym słowem o swoją atrakcyjność.

Dziewczyny to były 4 postrzeżenia, oczywiście jest ich dużo więcej. Dajcie znać w komentarzu czy czujecie się atrakcyjnie, jak dbacie o swoja atrakcyj